Dobre pokosený trávnik vďaka vertikutácii

Dobre pokosený trávnik vďaka vertikutácii

Dobre pokosený trávnik vďaka vertikutácii

Dobre pokosený trávnik vďaka vertikutácii

Chcete mať krásny trávnik? Nezabúdajte na jarnú vertikutáciu. V nasledujúcom článku Vám poradíme, ako sa starať o trávnik v jarnom období.

Čo je vertikutácia?

Vertikutácia slúži na prerezanie vrchnej časti pôdy a na odstránenie zplstnených zbytkov trávy, zeliny a machov tvoriacich nepriepustnú vrstvu. Táto nežiadúca vrstva vedie k pomalému presakovaniu vody do pôdy a jej rýchlemu vypareniu čím je znemožnené dostatočné vyživenie trávy cez korienky v pôde. Tráva sa tak zakoreňuje stále plytšie, je nedostatočne vyživovaná a zhoršuje sa jej kvalita.

Vertikutáciou odstránite túto nežiadúcu vrstvu a zároveň prerežete vrchnú časť pôdy. Tým sa zlepší príjem vzduchu, živín, vlahy, vďaka čomu dôjde k hlbšiemu a bohatšiemu prekoreneniu trávy. Podporí sa tak tvorba nových výhonkov, trávnik sa omladí a skvalitní.

Vertikutáciu je odporúčané vykonávať viac krát do roka najmä koncom septembra – začiatkom októbra a na začiatku jari.

Ako na to?

FZV 2004-E ele. vertikutátor FIELDMANN

Pre aktuálnu jarnú sezónu sme pre pripravili nový model robustného elektrického vertikutátora s príkonom elektromotora 1 300 W, s pracovným záberom 32 cm, ktorý vďaka svojej konštrukcii znesie aj vyššie zaťaženie.

Dvojitá sklopná rukoväť s ergonomickým zakončením prispieva ku komfortu obsluhy a zvyšuje stabilitu stroja pri práci. Štandardnou výbavou sú dva valce – vertikutačný s nožmi a prevzdušňovací s pružinami. Výmena valcov je veľmi jednoduchá. Nastavenie pracovnej hĺbky sa vykonáva páčkou.

Voliť môžete zo štyroch pozícií v rozmedzí -9 až +3 cm (pozícia + 3 cm je určená pre transport stroja). Súčasťou vertikutátora je aj látkový kôš s objemom 40 l.

No comments.